Jeg tester nye ting….

Jeg er klar for nye arenaer…håper jeg…

Jeg har lenge vurdert det, men nå føler jeg at tiden er inne: jeg skal teste TikTok. Ikke fordi jeg følger trender eller vil bli stor “kjendis”, men fordi jeg har så mye jeg ønsker å dele – ting som betyr noe for meg og som jeg vet kan inspirere andre. Det blir som å ta bloggen ut i en videoverden. Prate istedenfor at jeg bare skriver.

På TikTok vil jeg dele reisen min – ikke bare tall på vekten, men hvordan jeg har jobbet med kroppen min, motivasjon, hverdagsvaner og trening. Jeg vil dele mine små og store seire, de utfordringene jeg møter underveis, og hvordan jeg håndterer dem. Jeg vil dele nedturene. Jeg vil være ærlig om cravings, motivasjonstap og frustrasjon, for det er en del av livet, en del av reisen min – og jeg tror vi alle kjenner oss igjen i det.

Jeg er jo vant til å prate – jeg har tross alt jobbet i 25 år som programleder i lokalradio, og det har gitt meg en trygghet i stemmen min og det å formidle ord. Men TikTok blir en helt ny arena. Å snakke direkte inn i kamera, vise meg selv og uttrykket mitt, er en helt annen opplevelse enn radio eller blogg. Den eneste gangen jeg har gjort det før, er når jeg har vist klær fra nettbutikken min – og det føltes allerede annerledes enn å sitte foran mikrofonen. Men jeg følte meg komfortabel, og den følelsen håper jeg at jeg også kan ta med meg inn på en ny arena.

Og ja… jeg vet veldig godt at TikTok er en arena med nettroll og fæle kommentarer. Det skremmer meg litt. Det er lett å la seg påvirke, å kjenne på kritikk og negative kommentarer. Men jeg har bestemt meg for å ikke la frykten stoppe meg. Jeg vil bruke stemmen min til å dele det som betyr noe: min erfaring som en størrelse for stor på godt og vondt, hverdagen med lymfødem, tips til trening og klær, og refleksjoner rundt stigma og selvfølelse.

Jeg vil også vise plus size klær, og snakke om sko for oss kvinner med skostørrelse over 42. Å finne klær og sko som sitter bra og føles fine er ikke alltid lett, men jeg vil vise at det går – og at det faktisk kan være gøy. Jeg vil vise små triks, favorittfunn og ting jeg har oppdaget som virkelig gjør hverdagen enklere og mer komfortabel. Samtidig ønsker jeg å snakke om stigmaet vi møter, små kommentarer eller blikk som kan gjøre hverdagen tyngre. Jeg vil vise at man kan være stolt, selvsikker og komfortabel i sin egen kropp, selv når samfunnet har andre standarder.

Og livet med lymfødem – som påvirker hverdagen min mer enn mange vet.  Jeg vil dele realistiske tips, hverdagsstrategier og små grep som gjør livet enklere, og samtidig inspirere andre i samme situasjon til å ta styring over sin hverdag. Jeg vil vise både utfordringene og løsningene, de små tingene som gjør en stor forskjell, og de dagene som ikke alltid er perfekte – fordi de finnes, og de skal også vises.

Dette er helt nytt for meg. Jeg går inn i det med nervøsitet, spenning og en liten dose frykt, men mest av alt med masse motivasjon. Jeg håper at det å dele min historie på en ny måte kan være med å inspirere, motivere og gi noen små aha-opplevelser i hverdagen.

Og ja – jeg er snart 56 år. Men TikTok er ikke bare for 20-åringer. Det er mange voksne der inne, og det skal det være. Jeg har levd et liv. Jeg har kjent på vektutfordringer, stigma, kroppspress og helseutfordringer. Jeg har 25 år bak mikrofonen, og jeg vet hva det vil si å formidle noe som betyr noe. Alder er ikke en begrensning – det er erfaring.

Og kanskje kan jeg også nå noen yngre der inne. Kanskje en ung jente eller gutt med vektutfordringer kan høre noe jeg sier og kjenne seg litt mindre alene. Kanskje mine ord kan gi litt håp, litt mot eller en annen måte å tenke på. Hvis jeg kan bidra med det – da er det verdt det.

Så snart går jeg i gang – med å snakke, vise meg frem og dele det som betyr noe. Jeg håper du vil følge med, både her på bloggen og på TikTok, og at du kan hente inspirasjon, motivasjon eller bare et lite smil fra reisen min. 🧡 Jeg er ikke helt i mål ennå med profil og innhold. Jeg skal oppdatere alle som følger meg når jeg er klar med min første post. Jeg har opprettet profil, så følg meg gjerne om du er på TikTok. Foreløpig er det kun navnet mitt som er der uten noe  mer, men du finner meg på : Heidi Rosander

Er du på TikTok? Hva liker du å se der? Har du noen favoritter eller tips som kan hjelpe meg på vei? Hva ville du ha likt at jeg delte? Jeg blir superglad for å høre fra dere!

Lag deg en god lørdag der du er! Vi blogges i morgen!

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg